środa, 15 czerwca 2016 23:21

AKCJA ,,JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska.

W dniu 10.06.2016r młodzież naszej szkoły, jak i większości szkół w Polsce, uczestniczyła w biciu rekordu  czytania  w jednym momencie. O godzinie 10.00 uczniowie  z kl. I a, I b wraz z wychowawcami p. Walkowiak i p. Marek  zgromadziła się w auli szkolnej, by każdy z nich  zademonstrował, że czyta książki. Celem tego przedsięwzięcia było przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział i wsparli akcję. Czytanie to jeden z najlepszych sposobów relaksu. Podróż w świat wyobraźni daje  wytchnienie i możliwość oderwania się od szarości życia codziennego.

bibliotekarz Jolanta Pawłowska