Dzisiaj jest: 23 Styczeń 2018    |    Imieniny Maria, Ildefons, Rajmund
Home
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 czerwca 2016 22:29

"ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ – 2016"

„Zachowaj trzeźwy umysł” w Gimnazjum nr 20 w Zabrzu w roku szkolnym 2015/16

Nasza szkoła od kilku lat przystępuje do ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej, promującej zdrowy styl życia. W bieżącym roku szkolnym przypada jubileuszowy 15 finał kampanii, a w Gimnazjum 20 odbył się on 9 czerwca.

 

Młodzież uczestniczyła w konkurencjach sportowych - rozgrywki międzyklasowe w piłce nożnej, w ringo, w biegu na miarę ME „ZDOBĄDŹ SZCZYT NA PŁASKO 884m80cm”. Do rozgrywek sportowych dołączyli także uczniowie z pobliskich szkół podstawowych SP22,SP21,SP46 – wyścigi rzędów, piłka nożna, ringo. Nie zabrakło konkursów o tematyce profilaktycznej – koło fortuny z ZTU, promocja zdrowej żywności - młodzież przygotowywała sałatki i desery owocowe jako alternatywa dla chipsów i batonów. Można było również zmierzyć się w konkursach sprawnościowych układając klocki Jenga, czy pisząc tekst o zdrowym stylu życia na komputerze – „Mistrz klawiatury”. Dziewczęta z naszej szkoły zaprezentowały swoje umiejętności w wykonywaniu artystycznego makijażu i fryzur.

Do współpracy, jak co roku, zaprosiliśmy funkcjonariuszy Policji z Sekcji Ruchu Drogowego, do przeprowadzenia patrolu z chętnymi uczniami na ulicach dzielnicy Biskupice. Szerzyli oni treści związane z przestrzeganiem trzeźwości wśród kierowców. Liczna grupa uczniów z naszej szkoły w ramach kampanii wzięła udział w konkursie ogólnopolskim plastyczno-literackim pod hasłem „Pod dobrą opieką” (galeria foto). Ogłoszenie wyników pod koniec sierpnia na stronie http://www.trzezwyumysl.pl/.
Na zakończenie akcji została zaproszona grupa z gliwickiego klubu KARATE KYOKUSHIN, młodzi karatecy prezentowali swoje umiejętności i zachęcali uczniów do dołączenia, by aktywnie i zdrowo spędzać wolny czas. Laureaci konkursów zostali wynagrodzeni upominkami, medalami i dyplomami z podziękowaniem za udział. Zapraszamy do akcji znów za rok. Zobacz galerię zdjęć - kliknij tutaj

koordynator kampanii
psycholog szkolny
Beata Biernat - Wąż

 Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free php script hosting dedicated hosting reseller Valid XHTML and CSS.