Dzisiaj jest: 23 Styczeń 2018    |    Imieniny Maria, Ildefons, Rajmund
Home
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 października 2016 20:52

DZIEŃ PROJEKTU EDUKACYJNEGO 2016

W dniu 14.10.2016 r. odbył się w naszej szkole Dzień Projektu Edukacyjnego. Gimnazjaliści z klas drugich zaprezentowali nauczycielom oraz swoim kolegom z klas pierwszych efekty działań zespołów projektowych. Formami przekazu były prezentacje multimedialne, filmy, pokazy makiet i materiałów drukowanych. Tematem tegorocznych projektów były autorytety współczesnych młodych ludzi.

Pytanie o autorytety młodzieży powraca w każdym pokoleniu, my też chcieliśmy wiedzieć, kto dla naszych uczniów może być autorytetem. Zdaniem młodych ludzi, większość z nich ma swoje autorytety i najczęściej jest to pewna osoba, która pomaga orientować się w życiu. Dobieranie zaś autorytetu zależy przede wszystkim od tego, jacy są młodzi i jakimi wartościami się kierują. We współczesnym świecie trudno jest o osoby, które młodzież uznałaby za autorytety. Można jednak znaleźć kogoś, kto będzie odpowiadał definicji autorytetu, co udowodnili nasi uczniowie prezentując nam nauczycielom oraz swoim młodszym kolegom wykonane przez siebie projekty. Uczniowie przekonywali nas, że autorytet to pewien drogowskaz, że ludzie szukają ich, by sobie ułatwić życie, by dokonać jakiegoś samookreślenia i wybrać swoją drogę.

W. Szczepaniak


 Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free php script hosting dedicated hosting reseller Valid XHTML and CSS.