czwartek, 27 października 2016 22:47

GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ DZIECIOM ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Dnia 24 października br. uczniowie klasy 3a pod kierunkiem Pani Bożeny Gwardy w ramach współpracy z sąsiednią szkołą podstawową udali się, aby promować czytanie. Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym czytano wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima. Po przeczytaniu wiersza dzieci miały za zadanie odpowiedzieć na pytania związane z tekstem, a przy okazji można było sprawdzić jak uważnie słuchały utworów.

Pani jesień, którą była Dominika Kuna, mająca dwóch pomocników tj. Krzysztofa Kamińskiego i Julię Imbor, za poprawną odpowiedź dawała cukierki i naklejki. Zwieńczeniem dzieła było wspólne napisanie z dziećmi opowiadania na temat, który został zaproponowany przez młodszych kolegów. Wszyscy dobrze się bawili i zgodnie z zasadą „Przez zabawę do nauki” utrwaliliśmy pisemną formę wypowiedzi, którą jest opowiadanie. Nasze spotkania będą odbywać się cykliczne. Wkrótce znów się udamy, aby czytać dzieciom.

Bożena Gwarda