niedziela, 08 stycznia 2017 19:25

SPOTKANIE Z RYSOWNIKIEM

W czwartek 5 stycznia 2017 r. klasa 3 b wraz z wychowawczynią p. Martą Klimuszko oraz bibliotekarką p. Jolantą Pawłowską wybrała się do Czytelni Biblioteki Miejskiej w Zabrzu. Celem wyjścia było spotkanie z artystą, plastykiem, ilustratorem i pisarzem - panem Maciejem Trzepałką. Jest on autorem ilustracji do m.in. książki - "ABECELKI i duch bursztynowego domu", wydanej przez wydawnictwo Literatura z Łodzi, satyryczno - humorystycznych historyjek obrazkowych ukazujących się w "Świerszczyku" czy "Zielonej Lidze".

Spotkanie miało charakter warsztatowy. Podczas zajęć uczniowie tworzyli komiksy na różnego rodzaju tematy: "Jak powstał Święty Mikołaj", "Potworny hydraulik", "Zasady użytkowania łazienki, w ktorej znajduje się tygrys". Podczas warsztatów młodzież była zainteresowana i zaangażowana. Ponadto podczas spotkania prowadzący opowiadał o swojej pracy, co go inspiruje, jak się zaczęła jego przygoda z rysowaniem.  Wyświetlał również slajdy przedstawiające autorskie zabawne ilustracje komiksowe.  Uczestnicy zajęć ocenili warsztaty bardzo pozytywnie.  Po zakończeniu zajęć prowadzący otrzymał brawa.

Jolanta Pawłowska