Dzisiaj jest: 23 Styczeń 2018    |    Imieniny Maria, Ildefons, Rajmund
Home
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 05 lutego 2017 21:31

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017

W 2017 roku DBI (Safer Internet Day – SID) będziemy obchodzić 7 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI będą realizowane pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Podczas obchodów DBI chcemy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

W naszej szkole w dniach od 06 - 10 lutego na lekcjach informatyki odbywać będą się zajęcia edukacyjne poświęcone cyberprzemocy i bezpiecznego poruszania się w Internecie. Uczniowie klas pierwszych zapoznają się z prezentacją multimedialną na temat cyberprzemocy oraz krótkimi filmami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z sieci. Natomiast uczniowie klas drugich obejrzą materiał „W Sieci” zrealizowany w konwencji programu talk-show, który pokazuje m.in. dwa przypadki niebezpiecznych sytuacji, z jakimi mogą mieć do czynienia młodzi ludzie w Internecie (talk-show prowadzi Ewa Farna).
KONKURS dla uczniów naszej szkoły.
Chcesz aktywnie uczestniczyć w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, stwórz prezentację multimedialną, w której zaprezentujesz, w jaki sposób każdy użytkownik internetu powinien swoimi działania starać się budować bezpieczny i przyjazny internet.
Temat prezentacji, taki jak hasło tegorocznego DBI - „RAZEM ZMIENIAMY INTERNET NA LEPSZE”. Pracę należy wykonać w programie Power Point (pakiet MS Office) lub Impress (pakiet Open Office). Na prace konkursowe czekamy do 15 marca 2017 roku. Swoją pracę prześlij na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

n-l informatyki Waldemar Szczepaniak

 Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free php script hosting dedicated hosting reseller Valid XHTML and CSS.