poniedziałek, 16 grudnia 2013 23:27

Uczniowie z niecierpliwością czekali na przyjazd tak znamienitego gościa. Kiedy już się pojawił w murach naszej szkoły, wytypowani uczniowie zadawali pytania, na które premier odpowiadał. Profesor Jerzy Buzek to bardzo znana i ceniona postać. Z rozrzewnieniem wspominał czasy swojej szkoły, a uczęszczał do niej w Chorzowie i mieszkał w dzielnicy podobnej do Biskupic, bo w Starym Chorzowie. Wspominał również, że wcześniej odwiedził Biskupice, gdyż miał tutaj kolegę. Tak się złożyło, że wizyta premiera zbiegła się z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Nasz gość opowiadał o wydarzeniach z tamtego okresu, jak również przedstawił sytuację na Ukrainie, gdzie tydzień temu był. To spotkanie zrobiło na wszystkich niesamowite wrażenie, bo tak sympatycznej, ciepłej i skromnej osoby, która nas zaszczyciła na pewno nie zapomnimy.

Bożena Gwarda

Informacja na temat spotkania z profesorem Jerzym Buzkiem w mediach, kliknij poniżej