SPOTKANIE Z PANIĄ POSEŁ EWĄ KOŁODZIEJ

W dniu 28.11.2011r w Gimnazjum nr 20 w Zabrzu odbyło się kolejne z cyklu spotkań uczniów naszej szkoły ze znanymi osobami ze świata sportu, kultury i polityki. Do tej pory w szkole gościli między innymi: Zbigniew Stryj, Konrad Cebula. Damian Jonak. Tym razem gościem była pani poseł Ewa Kołodziej. Spotkanie było żywą lekcja wiedzy o społeczeństwie. Jako radna dwóch kadencji Pani Kołodziej opowiadała młodzieży o pracy w samorządzie, zasadach podejmowania decyzji na szczeblu lokalnym, możliwościach wpływu na życie wspólnoty lokalnej. Pani poseł podzieliła się także wrażeniami po pierwszych posiedzeniach Sejmu oraz porównała pracę sejmu i samorządu. Uczniowie zadawali pytania o początki kariery pani poseł, która została radną już w wieku 26 lat oraz motywacje do rozpoczęcia działalności politycznej. Wśród pytań nie zbrakło też takich, które stanowiły wyzwanie m.in. o słuszność koncepcji parytetów w polityce, sens istnienia immunitetu poselskiego czy ponoszenia przez społeczeństwo wysokich kosztów utrzymania więźniów, nierzadko skazanych za drobne wykroczenia. Pani poseł zdecydowanie opowiedziała się przeciwko legalizacji marihuany, ciekawie opowiadając o losach swojego kolegi, znanego młodzieży lidera zespołu Kaliber 44. Pani Ewa Kołodziej dużo mówiła o swoich związkach ze sportem – jest kibicem GKS Katowice, sama uprawa tower running, jako radna aktywnie wspierała rozwój sportu w Katowicach. Spotkanie z Panią poseł Ewą Kołodziej było dla uczniów Gimnazjum nr 20 świetną okazją do poszerzenia wiedzy o funkcjonowaniu samorządów oraz sejmu, poznania „ludzkiej twarzy polityki”. Sposób przekazu Pani Kołodziej sprawił, że uczniowie zrozumieli, że bardzo ważne jest konsekwentne dążenie do celu i nie poddawanie się pomimo napotykanych trudności.