Dzisiaj jest: 11 Grudzień 2017    |    Imieniny Waldemar, Damazy

Wielu małych ludzi
w wielu małych miejscowościach,
robiąc wiele małych rzeczy
potrafi odmienić oblicze świata...

DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KOŁA PCK W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Ruch młodzieżowego Polskiego Czerwonego Krzyża jest integralną częścią Polskiego Czerwonego Krzyża. Nieprzerwanie od 1921 zrzesza młodzież i dzieci działające w oparciu o idee i zasady Czerwonego Krzyża. Celem strategicznym jest kształtowanie postaw humanitarnych w środowiskach dziecięco - młodzieżowych i ich aktywizacja do działania na rzecz osób potrzebujących. Nasze szkolne koło PCK na rok szkolny 2014/2015 liczy obecnie 10 członków. Dnia 10 października odbyło się zebranie na którym wybrano nowy zarząd : przewodniczący - Marlena Maź, zastępca - Katarzyna Kaim oraz sekretarz - Magda Litwin. Pierwszym zadaniem do zrealizowania jest akcja „ ZNICZ”

AKCJA ZNICZ

W imieniu szkolnego koła PCK chcielibyśmy ogłosić, iż organizujemy akcję znicz. W związku ze świętem obchodzonym 1 listopada pragniemy zachęcić do klasowej zbiórki min. 2 zniczy, które prosimy przynosić do p. Hopko. W ten sposób można włączyć się w naszą akcję i uzyskać dodatkowe punkty z zachowania.Zebrane w ten sposób znicze zostaną zapalone na opuszczonych grobach naszego cmentarza. Jest na nim wiele zapomnianych miejsc, o których nikt nie pamięta.
Pomóżcie nam pomagać!