Dzisiaj jest: 11 Grudzień 2017    |    Imieniny Waldemar, Damazy
Home Dla uczniów Wolontariat "RATUJMY ZAJĄCA"
Wpisany przez Beata Biernat-Wąż
wtorek, 16 kwietnia 2013 22:30

"RATUJMY ZAJĄCA"

5 kwietnia w siedzibie Programu Aktywności Lokalnej  "Szansa dla Biskupic" zagościł Zajączek! wraz z przedstawicielami PCK i członkami Szkolnej Grupy Ratowniczo-Obronnej IV LO z Zabrza.

Wydarzenie pod tajemniczą nazwą "Ratujmy Zająca" było wielkim przeżyciem u najmłodszych PALowiczów. Zajączek to nie tylko symbol Świąt Wielkanocnych, ale i jeden z ukochanych zwierzątek domowych, maskotek, czy postaci z kreskówek, dzieciom głównie kojarzy się z magią Świąt Wielkanocnych oraz prezentami.

"Ratujmy Zająca" to jeden z wielu projektów, który zorganizowaliśmy wraz z Zabrzańskim oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża, młodzież uczestnicząca w tym projekcie przejawiała wielki zapał do pomocy. Zostali aktywnymi pomocnikami podczas wręczania prezentów najmłodszym. Mamy nadzieje, że nie jest to ostatni taki projekt we współpracy z Zabrzańskim Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża.

Zorganizowanie całego przedsięwzięcia było możliwe dzięki zaangażowaniu pracowników Programu Aktywności Lokalnej "Szansa dla Biskupic" jak i wspomnianej wcześniej Szkolnej Grupy Ratowniczo-Obronnej PCK, ale także dzięki wsparciu wolontariuszy z: Zespołu Szkół nr 4, Gimnazjum nr 20 oraz Zespołu Szkół nr 13. Również serdecznie dziękujemy Pani Annie Soleckiej-Baci, Księdzu Proboszczowi Janowi Matyskowi za książki. Dziękujemy także wszystkim za dotychczasowe wsparcie naszych działań!

Uśmiech na twarzy naszych małych pociech jest najlepszą nagrodą dla działań, którymi się zajmujemy.

źródło: Biuletynu Programu Aktywności Lokalnej "Szansa dla Biskupic"