Home Spotkania ze znanymi

INNA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Gimnazjum  nr 20 w Zabrzu w piątek 13 maja 2011 r. odwiedził wielokrotny reprezentant Polski drużyn młodzieżowych w piłce nożnej Tomasz Cywka. Obecnie reprezentuje on barwy pierwszoligowego Derby County. Spotkanie odbyło się w ramach działającego w szkole „Klubu Kibica”. Wcześniej w szkole gościli piłkarze: Jan Banaś, Błażej Radler, Adrian Świątek, Konrad Cebula oraz zawodowy mistrz świata w boksie Damian Jonak. Spotkanie zorganizowała nauczycielka języka angielskiego Pani Marlena Walkowiak. Tomasz Cywka przez ponad godzinę odpowiadał na pytania setki uczniów. Młodzież interesował początek kariery reprezentanta Polski, styl gry na angielskich boiskach, podobieństwa do polskiej piłki ligowej. Zawodnik angielskiego klubu wspominał także swoje czasy szkolne, kiedy to był uczniem jednej z zabrzańskiej szkół średnich a  popołudniami trenował  w Biskupicach(dzielnicy, w której mieści się G 20). Tomasz Cywka podkreślił fakt konieczności nauki języków obcych. Dzięki dobrej znajomości języka angielskiego nie miał problemów w odnalezieniu się w rzeczywistości angielskiej po przyjeździe do nowego kraju.  Na zakończenie spotkania Tomasz Cywka wykazał się dużą cierpliwością rozdając autografy (na kartkach,…rękach i t-shirtach uczniów) oraz pozując do licznych fotografii. Spotkanie z piłkarzem na pewno zostanie na długo w pamięci uczniów Gimnazjum nr 20 w Zabrzu.