Dzisiaj jest: 23 Styczeń 2018    |    Imieniny Maria, Ildefons, Rajmund
Home Spotkania ze znanymi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

INNA LEKCJA WYCHOWAWCZA, CZYLI MISTRZ ŚWIATA W BOKSIE W NASZEJ SZKOLE…

W piątek 12 marca br. naszą szkołę, na zaproszenie dyrektora, odwiedził Damian Jonak. Zawodowy pięściarz mimo młodego wieku osiągnął już w boksie niejeden sukces, największe z nich to: Młodzieżowe Mistrzostwo Świata federacji WBC, Mistrzostwo Krajów Nadbałtyckich federacji WBC oraz UWAGA…Mistrzostwo Świata federacji IBC.  Damian Jonak przybył do szkoły w towarzystwie swego menagera-opiekuna Marka  Klementowskiego. Młodzież miała okazję zobaczyć z bliska mistrzowskie pasy, zdobyte przez Pana Damiana oraz rękawice, w jakich walczy na zawodowych ringach całego świata. Jednak spotkanie było zdominowane przez pytania, które zadawali bokserowi nasi uczniowie a dotyczyły one min. początków jego kariery, tajników boksu zawodowego, celów sportowych. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik mógł liczyć na pamiątkową pocztówkę z wizerunkiem mistrza( i to z dedykacją (!)) oraz na zrobienie sobie zdjęcia. Jednak najbardziej wartościową nauką z tego spotkania powinny być wychowawcze treści przekazywane naszej młodzieży przez Damiana Jonaka na temat potrzeby nauki, wartości i cech charakteru, które można kształtować dzięki, nawet amatorskiemu, uprawianiu sportu oraz…historii Polski a dokładniej działalności NSZZ „Solidarność”, której Damian Jonak jest członkiem i której wizerunek z dumą prezentuje, w czasie walk, na ringach całego świata. Warto podkreślić, że Damian Jonak odwiedził nas całkowicie za darmo oraz nie „zerkał na zegarek”…Śmiało można powiedzieć, że także poza ringiem jest godny naśladowania…

 Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free php script hosting dedicated hosting reseller Valid XHTML and CSS.